Casa De Paz Hotel
Casa De Paz Hotel ligger tæt på Casa Santo Domingo-museet og tilbyder komfortabel indkvartering i Antigua. Hotellet har også WiFi i hele ejendommen.
Gæsterne kan finde Korskirken inden for 1 km og Choco-museet inden for 1,1 km fra indkvartering. Gæsterne vil finde Antiguas bycentrum indenfor 20 minutters gang fra indkvarteringen. Du kan komme til Kapucinerkonventet om få minutter i bil. Shuttle hobbitenango busstoppested ligger inden for 800 meter derfra.
Gæsterne kan nyde guatemalanske retter i El Refectorio placeret 400 meter væk.
På hotellet
General
- Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
- Wi-Fi
- Parkering
- Kæledyr tilladt
- 24 timers vagtservice
Aktiviteter og afslapning
- Have
Services
- Lufthavnstransport (mod tillægsgebyr)
På værelset
- Terrasse
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- 🌇
Hvor langt er byens centrum fra Casa De Paz Hotel?
Det vil tage dig en 20 minutters gang at komme til byens centrum fra Casa De Paz Hotel. - ❓
Hvordan kommer vi til et Casa De Paz Hotel fra lufthavnen?
Gæster på et Casa De Paz Hotel kan anmode om en lufthavnsbus. Vi anbefaler at ringe i forvejen for at bekræfte detaljer. - 🚗
Kan jeg parkere min bil i nærheden af det Casa De Paz Hotel?
Du kan parkere dit køretøj på det Casa De Paz Hotel ved en parkeringsplads. - 💵
Hvad er prisen for et værelse i Antigua hotellet?
Den gennemsnitlige værelsespris i Antigua hotellet er 39$. For mere specifik information, kontakt hotellets personale. - ❓
Hvilke betalingsformer er tilgængelige på hotellet?
Gæsterne på hotellet kan betale med Mastercard, American Express og Visum.